Ilja Leonard Pfeijffer wint achtste Awater Poëzieprijs

Redactienieuws

De dichtbundel Idyllen van Ilja Leonard Pfeijffer heeft de Awater Poëzieprijs 2015 gewonnen. Dat is 29 januari bekendgemaakt in het nieuwe nummer van poëzietijdschrift Awater. Negenentwintig Nederlandse en Vlaamse ‘beroepslezers’ (poëziecritici, -docenten en –bloemlezers) kozen uit het poëzieaanbod van het afgelopen jaar de bundel die zij het meest waarderen.

De Awater Poëzieprijs is de jaarlijkse poëzieprijs van poëzietijdschrift Awater ter waarde van € 500,-. Voor de toekenning van de prijs is een keur aan ‘beroepslezers’ (medewerkers van o.m. De Volkskrant, De Morgen, NRC Handelsblad, Het Parool, Poëziekrant, De Groene Amsterdammer en Awater) gevraagd een top 3 in te leveren van dichtbundels uit het afgelopen jaar. Aan de hand van deze top 3 kregen de bundels punten toegekend.

Enkele citaten uit de oordelen over Idyllen:

“Idyllen is geen rustgevende schildering van het landelijke leven. Maar wel een spannende tocht door allerlei stemmingen en langs diverse figuren. Een bad trip die je voor geen geld wil missen.”

“Pure herders- en liefdeslyriek in de voorheen door de maker verafschuwde alexandrijnen. Maar het werkt voortreffelijk. Passie en schoonheid als poëtisch experiment.”

“Pfeijffer is een buitencategorie taalbegaafde dichter. Wat minder mensen lijken te zien, is dat hij wel degelijk erg persoonlijk is in zijn werk. Verwar zijn virtuositeit niet met inhoudelijke leegte!”

Op woensdagavond 3 februari, aan het eind van de Poëzieweek, is de prijs in de Stadsschouwburg in Amsterdam officieel uitgereikt.